Ciekawostki i porady

JAK WYBRAĆ SKÓRĘ DLA SIEBIE?

Rodzajów skór jakie są nam proponowane są różne. Znajdziemy propozycje cienkie, grube, sztywne i miękkie. Są skóry do mebli, odzieżowe, szewskie czy kaletnicze. Jak wybrać dla wyrobów kaletniczych taką skórę, która będzie najlepiej spełniać oczekiwania?

To właśnie kilka podstawowych rodzajów skór jakie są dostępne

Licowa bydlęca

To skóra z wierzchnie warstwy skóry krowiej. To gatunek, który ma bardzo dobrą jakość, miękkość i fleksyjność. W zależności od przebiegu procesów zawsze będzie to produkt, który świetnie wygląda. Sprawdza się przy produkcji teczek biznesowych, pasków czy torebek. Wyroby takie są stosunkowo drogie a jednocześnie trzeba się liczyć z tym, że jest to propozycja delikatna i dlatego wszelkie uszkodzenia mechaniczne są tam często spotykane.

Skóra jest także mocno narażona na działanie warunków atmosferycznych. Wyroby z takiej skóry są dobre dla tych osób, które bardzo często zmieniają wyposażenie swojej garderoby, albo też pracują w takich warunkach, w których nie będzie torba mocno narażona na zniszczenie.

Dwoina bydlęca

To skóra wykonywana jest obecnie ze spodniej warstwy skóry. Odpowiednio lakierowane i woskowane nie będą szczególnie odbiegać od skór licowych. Najczęściej są one sztywniejsze i grubsze. To dzięki temu nadają się do wykonywania toreb roboczych czy innych propozycji, które będą charakteryzować się lepszą wytrzymałością.

Rodzaje skór

Są tańsze od skór licowych, mniej luksusowe, ale jednocześnie charakteryzujące się przede wszystkim lepszą wytrzymałością i dlatego cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i często są wykorzystywane. Skóra taka nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne i dlatego długi czas wyglądać będzie świeżo, jest polecana dla osób, którym będzie zależeć na jakości ale również wartości użytkowej.

Skóry juchtowe

To najdroższa i najbardziej szlachetna skóra. Niemalowana o kolorze naturalnym. Porównać ją można do surowego drewna. z czasem będzie nabierać cieplejszego koloru, potem będzie miodowa. W końcu przejdzie natomiast do koloru karmelu. Starzeją się powoli i nierzadko służą kilku pokoleniom, ponieważ są wytrzymałe.

Z racji walorów są jednak droższe niż skóra licowa. Na początek mogą one dość szybko mogą łapać różnorakie zabrudzenia i potem praktycznie nie będą one już możliwe do usunięcia, dlatego nie będą odpowiednie dla dzieci. praktyczniejszą formą będzie skóra Buffalo, która jest pokryta delikatnym woskiem i dlatego przed zabrudzeniami jest lepiej chroniona. Od tej strony będzie się ona sprawdzać nieco lepiej.