Skórzane torby

Skórzane torby to rozwiązanie dla wymagających

Na rynku pojawia się ogromna ilość możliwości oferowanych nam jako rozwiązania na konkretne okazje lub rozwiązania na co dzień. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że wybrana przez nas torebka będzie naprawdę rozwiązaniem uniwersalnym i stylowym, jedynym sensownym wyjściem jest w zasadzie zdecydowanie się na skórę naturalną i zapomnienie o wszelkich opcjach z ekoskóry.

Co prawda skóra sztuczna z każdym rokiem staje się lepsza i jest to już na pewno dobry materiał, ale cały czas jeszcze dużo mu brakuje do jakości oryginału i bynajmniej nie chodzi tutaj o snobowanie się na skórę naturalną.

Skóra naturalna czy ekologiczna?

Gigantycznym problemem z ekoskórą jest to, że jej wierzchnia warstwa łatwo się niszczy i kiedy tylko pojawia się jakieś uszkodzenie, widoczne są pod nim głębsze warstwy materiału. Jeśli torebka ma wyrazisty kolor, na przykład czarny, uszkodzenie powoduje wielką nieestetyczną wyrwę. Co więcej, takie uszkodzenia zwykle nie mogą być naprawione, a jeśli jest to możliwe, koszty naprawy są niepoważne. Trzeba mieć na uwadze, że o takie uszkodzenia jest bardzo łatwo, bo chociażby otarcie się o ścianę może spowodować ich powstanie. Kłopotem jest także włożenie do torebki ciężkiego przedmiotu, ponieważ może ją odkształcić. To samo tyczy się na przykład książek, bo ich ostre kanty spowodują naciągnięcia w miejscach, gdzie ich rogi dotykają torebki i w tych miejscach będzie łatwo o uszkodzenia.

Wytrzymałe torebki skórzane

W przypadku torebek skórzanych znacznie mniej trzeba się martwić o paski, łączenia i zapięcia, bo są po prostu solidniejsze. Torebka może być też położona byle gdzie i nie spowoduje to katastrofy. Przetarcie powierzchni skóry nie jest tragedią. Często można sobie z tym poradzić samodzielnie lub poprosić o pomoc kaletnika. Skóra naturalna to wręcz paradoks, ponieważ lekkie przetarcia na niej mogą dodawać charakteru, a nie ją szpecić. Takie przetarte torebki łatwo można też doprowadzić do odpowiedniego stanu, jeśli nie odpowiada nam modny obecnie styl vintage.

Na każdą kieszeń

Na koniec trzeba dodać, że skóra naturalna nie jest już tak niedostępna cenowo, jak to było przed laty. Dzisiaj coraz więcej płaci się za pomysł i design, a mniej za sam materiał, przez co można znaleźć naprawdę ciekawe rzeczy za stosunkowo niewielkie pieniądze. Tym bardziej, jeśli poszuka się w rożnych marketach i na wyprzedażach, gdzie zawsze jest taniej.