Skórzane torby

Plecak, skórzana torba na ramię czy aktówka? Wybieramy uniwersalną męską torbę

Jak wybrać uniwersalną teczkę dla mężczyzny? Mogłoby się wydawać, że nie będzie to jakaś szczególnie trudna sprawa, by taką teczką odpowiednio dopasować. W końcu wybór jest spory i dosłownie każdy kto się tym zainteresuje coś interesującego będzie w stanie wybrać, ale niestety nie jest to taka prosta sprawa jak przyjdzie co do czego.

Plecak, torba na ramię, aktówka Co z tych różnych propozycji będzie najlepiej wybrać? Dlatego postaramy się coś interesującego podpowiedzieć.

Kobiety mają oczywiście w swojej szafie wiele różnych toreb, natomiast mężczyźni w tym zakresie zdają się być minimalistami. Raczej ponad estetykę będą oni zwracać uwagę na funkcjonalność, wygodę oraz klasykę. I taka właśnie musi być odpowiednia męska torba. Przed wyborem trzeba się na początek zastanowić w jakich przypadkach będziemy taką torbę wykorzystywać. Od tego do jakiej stylistyki torba będzie miała zostać dopasowana zależy na co powinniśmy się decydować.

Rodzaje toreb, czyli najpopularniejsze męskie modele

Plecak to chyba najwygodniejsza forma męskiej torby, dzięki której będzie można spokojnie zabrać ze sobą laptopa do pracy jak i też będzie można się wybrać z nim na trening. W dzisiejszych czasach rozpoznaje się po tym elemencie studentów oraz uczniów. Zmienia się obecnie forma ich stylizacji, ale tak naprawdę jeśli wybieramy się do pracy to wydaje się, że jednak plecak powinien zostać w domu.

Funkcjonalna torba

Torba na ramię

Kojarzy się z listonoszami, ale to błąd, to taki element, który będzie bardzo funkcjonalny i w wielu męskich szafach świetnie się sprawdzi. Torby na ramię mają najczęściej około 30x40 cm i są wykonywane ze skóry, albo mocnej tkaniny. Taka forma będzie przede wszystkim bardzo praktyczna. Dzięki temu, że pojawiać się tam liczne przegródki można oczekiwać, że od strony praktycznej również bardzo dobrze się sprawdzi. Do stroju biznesowego również można ją założyć, średnich rozmiarów wykonaną ze skóry.

Teczka, aktówka

Nie zmieści się tam wiele rzeczy, ale to taki element, który należy potraktować jako najbardziej elegancki. Dlatego do pracy czy na spotkania biznesowe, jeśli nie mamy wiele dokumentów ze sobą właśnie aktówka będzie dobrym wyborem.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze torby?

Znaczenie ma funkcjonalność a także dopasowanie do konkretnych okazji. To podstawowa sprawa, by można było czuć się rzeczywiście dobrze z taką torbą. Wśród ważnych charakterystyk należy wskazać, że istotnym elementem jest pasek na ramię i jego grubość, powinien być regulowany, tak by dało się go dopasować do sylwetki. Wybierając torbę zwracajmy uwagę na pojemność i wygodę.