Jak dobrać klawisze do klawiatury laptopa?

Każdy laptop posiada klawiaturę, która jest głównym podzespołem umożliwiającym wprowadzanie tekstu. Oprócz tego korzystanie z różnych kombinacji klawiszy pozwala wywoływać określone funkcje w systemie. Niestety żadna klawiatura nie jest wieczna, a efektem tego są między innymi odpadające lub pękające po latach klawisze. Jest to problematyczne zwłaszcza dla tych użytkowników, którzy dużo piszą lub programują. Niestety laptop nie pozwala na prostą i łatwą wymianę klawiatury, tak jak ma to miejsce w przypadku komputera stacjonarnego. Pojedyncze klawisze do klawiatury na szczęście są dostępne do kupienia i za chwilę poinformujemy w jaki sposób można je dostać.

Wybieramy klawisze do laptopa

Na początku wchodzimy na stronę klawiszedolaptopa.pl i tam przechodzimy do wyszukiwarki. W tym sklepie możemy zakupić klawisze na sztuki, dzięki czemu nie przepłacamy. Na początku w formularzy podajemy model, markę, typ i wszystkie inne niezbędne dane naszego komputera. Gdy to już jest zrobione, przedstawione nam zostaną dostępne przyciski do klawiatury
(https://www.laptopkey.eu) . Musimy jeszcze wybrać konkretny jej typ, ponieważ w różnych laptopach mogły być instalowane różne wersje (np. akcesoryjna klawiatura podświetlana). Na końcu otrzymujemy zdjęcia klawiszy, które możemy zakupić. Porównujemy je z posiadanymi przez nas, aby mieć 100% pewności że zamówiony towar będzie nadawał się do bezproblemowego montażu.

Montujemy klawisze do klawiatury

Pozostaje nam już tylko poczekać na przesyłkę, a gdy ją otrzymamy rozpocząć naprawę klawiatury w naszym laptopie. Jeżeli klawisz odpadł, to naprawa będzie wyjątkowo prosta. Po upewnieniu się, że w otworze nie pozostały żadne resztki starego przycisku, po prostu ustawiamy na tym miejscu nowy, a następnie mocno go dociskamy. Po zaskoczeniu blokady będzie się on trzymał tak, jak wszystkie inne sprawne. Klawisze do laptopa możemy też wymienić, jeżeli któryś np. uległ pęknięciu i fragment odpadł. W takiej sytuacji musimy jednak wydobyć go z płyty klawiatury, do czego najlepiej posłuży specjalny ściągacz.